Zavrieť

Porady

VZ pre dočasnú práceneschopnosť

Prosím o radu, zamestnankyňa nastúpila 4.10.2006. Od 16.10-31.10.2006 bola práceneschopná. Jej zárobok bol 2.942,.Sk. Ako postupovať pri výpočte DVZ pre výpočet dočasnej PNS? Ďakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Vezmeš zárobok v čase od 4.10.-15.10. t.j. 2942Sk a vydelíš počtom dní rozhodujúceho obdobia. Rozhodujúcim obdobím je obdobie 4.10.-15.10., keďže pracovný pomer vznikol v mesiaci, v ktorom vznikla aj dočasná práceneschopnosť. Takže denný vymeriavací základ bude 2942/12=245,1666 Sk.

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    alušik
    Vezmeš zárobok v čase od 4.10.-15.10. t.j. 2942Sk a vydelíš počtom dní rozhodujúceho obdobia. Rozhodujúcim obdobím je obdobie 4.10.-15.10., keďže pracovný pomer vznikol v mesiaci, v ktorom vznikla aj dočasná práceneschopnosť. Takže denný vymeriavací základ bude 2942/12=245,1666 Sk.
    Tato otazka zaujima aj mna, tento vypocet chapem, ale napada ma otazka: Nie je nejake minimum, ktore musi mat???

    jales je offline (nepripojený) jales

    jales
    Ja som sa pozastavila nad tým, že u zamestnankyne, ktorá mi nastúpila vo februári 2006 po rodičovskej dovolenke ma počítač pri vytváraní potvrdenia pre Sociálnu poisťovňu pýtal jej pravdepodobný zárobok, ale u ostatných zamestnancov, ktorí nastúpili v priebehu roka mi počítač ráta denný VZ za obdobie, ktoré u nás v tomto roku odpracoval, do konca mesiaca, ktorý predchádza vzniku DPN. Je to Ok?

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    Jozko velmi pekne dakujem, z uvedeneho vyplyva, ze zamestnanec, ktoreho spominala majtnerova a vyratala Alenka, nemoze mat tento DVZ, ale musia mu dat ten minimalny, ktory je o kusok vyssi a zrejme aj mzdu by mal mat vyssiu.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Daska
    Tato otazka zaujima aj mna, tento vypocet chapem, ale napada ma otazka: Nie je nejake minimum, ktore musi mat???
    Áno, je stanovené minimum. Na ten počet odpracovaných dní to vychádza presne 2942,-.
    Výpočet: 7600/31*12 = 2942,-

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    jankasm
    Áno, je stanovené minimum. Na ten počet odpracovaných dní to vychádza presne 2942,-.
    Výpočet: 7600/31*12 = 2942,-
    Lenze podla Jozka to vychadza:

    7600 Sk deleno 30 dní = 253,34 Sk je suma minimálneho vymeriavacieho základu pripadajúca na jeden deň (zaokrúhľuje sa na haliere nahor),

    253,34*12= 3084

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Daska
    Lenze podla Jozka to vychadza:

    7600 Sk deleno 30 dní = 253,34 Sk je suma minimálneho vymeriavacieho základu pripadajúca na jeden deň (zaokrúhľuje sa na haliere nahor),

    253,34*12= 3084
    No to je pravda, ale asi to bude preto, že v Jožkovom príklade má kalendárny mesiac 30 dní a v našom 31, pretože sa jedná o mesiac 10/2006, ktorý má 31 kalendárnych dní.

    VZ pre dočasnú práceneschopnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.